Yüz uygulamalarıyla gençleşin ! | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz uygulamalarıyla gençleşin !

yüz uygulamalarıyla gençleşin

Gençlik güzel şey… Ancak yıllar hızla akıp giderken izlerini yüzümüzde sarkmalar, çökmeler, kırışıklıklar, çizgiler halinde bırakır. Fakat güzelliğimizi korumak ve yaşlanmayı geciktirmek, aynalarla barışmak ve yüzdeki kırışıklıkları gidermek dolayısıyla daha çekici görünmek için güvenli, çabuk ve pratik bir yöntem olan dolgu uygulamalarından faydalanabilirsiniz…

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri Hyalüronik Asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalardır. Yüz bölgesine uygulanan dolgu maddeleri ile cilt kızarıklıkları ve hacim kayıpları giderilir, yüz yeniden şekillendirilir, çökük olan izler tedavi edilir, dudak şekillendirme ve dolgunlaştırma işlemleri gerçekleştirilir. Uygulanan dolgu maddeleri Hyalüronik Asit içerir.

Hyalüronik Asit nedir?

Hyalüronik Asit, cildimizin iskelet yapısını oluşturan kolajeni üreten bir ara maddedir. Hacminin bin katı kadar su bağlayabilir. Normalde genç insanların ciltlerinde daha çok bulunan, cilde parlaklık, canlılık veren bir madde olan Hyalüronik Asit, yaşla beraber ciltte azalır.

Bunun sonucu olarak cilt kırışıklıkları başlar. Cilt altına verilen dolgu maddesi ise cildin alt katmanlarına destek verip kırışıklık ya da çöküklüğün doldurulmasını sağlar. Ayrıca yüzde germe etkisi yapar.

Hyalüronik Asit bazlı dolgu maddeleri, oldukça etkilidir ve sonucunu hemen görmek mümkündür. Bu anti-aging tedavisi sadece 10-15 dakika sürer ve işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Uygulama  sonrasında günlük hayata hemen dönülebilir.

Hangi bölgelere uygulama yapılır?

 • Yanaklar (Orta Yüz)
 • Göz yaşı oluğu (Tear Through)
 • Burun kenarı ile ağız köşesi arası oluğu (Nasolabial Oluk)
 • Burun
 • Dudak kenarı çizgileri (Marrionette Çizgileri)
 • Çene
 • Kaşlar (Hacim vermek için)
 • Göz kenarındaki kaz ayakları
 • Alın çizgileri
 • Boyundaki yatay çizgilere uygulanır.
 • Yanak Dolgusu

Estetik cerrahi alanında ameliyatsız yöntemler içinde belki de en çok tercih edilen yöntem olan  yüz dolgusu uygulamasının teknik ve teknolojik ilerlemelerle birlikte kullanım alanı her geçen gün genişlemektedir.

Orta yüz dolgusu ise son yıllardaki dolgu uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Geçmişte yüz dolgusuyla uygulamayla birlikte kırışıklığın altını doldururmak esas alınırken, günümüzdeki yeni anlayış ise eksilen hacmin yerine konmasıdır.

Yaşla birlikte hacim kaybeden ve yerçekimine karşı koyamayıp sarkan yanaklarımız yüzde yorgun bir görünüm yaratır. Dolgun yanaklar ifadeyi daha çekici ve genç kılar. Sıkça karşılaştığımız, yanlış uygulamalar nedeniyle elde edilen kötü sonuçlar yüzünden ne yazık ki yanak dolgusuna günümüzde mesafeli yaklaşılıyor.

Ancak doğru kişilerin elinde gerçekleştirilen uygulamaların mükemmel sonuçlar yarattığını belirtmekte fayda var. Belirttiğimiz gibi burada amaç asla yanakları şişirmek değil, eksilen hacmi yerine koymak olmalıdır. Dolayısıyla bu bölgede kullanılan hyalüronik asit dolguları daha yoğun özelliktedir.