Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

PB Serum

pb serum

PB Serum; İntradermoterapi uygulamalarını uzun yıllardır estetik ve tedavi amaclı pek çok alanda kullanıyoruz. Tedavi etmek istenilen alana verilen ilaç karışımları ile sadece lokal olarak etki gösteren intradermoterapi uygulaması hedef doku haricinde etki ya da yan etki oluş­turmayan bir uygulama şekli olduğu için dermokozmetik alanında çalışmalar yapan biz hekimler tarafından sıkça tercih edilen bir yöntem oluyor.
hair loss
Her geçen gün değişen ve yenilenen teknoloji sayesinde hayatımıza giren yeniliklerden bir tanesi olan intradermoterapide enzimatik içeriğe sahip PB Serum… Özel formulü ile intradermoterapi alanında yeniliklerden biri olan PB Serum, hyalüronik asiti üç enzimin etkisiyle bu­luşturuyor ve uygulandığı alanda onarıcı etki gösteriyor. Bildiğiniz gibi, enzimler vücutta hayati öneme sahip ve birçok önemli metabolik olaylarda rol oynuyor.

İçeriğinde yer alan kollojenaz, lipaz ve li­yaz enzimleri ile PB Serum, cilt yenileme ve gençleştirme amacı ile leke tedavisin­de, kuru ciltlerde nemi arttırmak, cildi germek ve toparlamak, gözaltı torbalarını gidermek, vücutta bölgesel kilo ve selülit problemlerini tedavi etmek, boyun altın­da gıdı bölgesini inceltmek ve toparlamak amacıyla ve saçlarda dökülme sorunları­nın tedavisinde sıklıkla kullanılıyor.

PB Serum nedir?

Serum 3 enzimin hafif çapraz bağlı hyalüronik asit ile birlikteliğinden oluşur. Her üç enzim, üç formda da vardır. Yalnızca formlara göre içindeki enzim oranları farklıdır ve bu oranlar göz önüne alınarak probleme göre ürün seçimi ve uygulama tekniğine karar verilir.

Serum içinde bulunan enzimler lipaz, kollajenaz ve liyaz enzimleridir. Kollaje­naz, ciltteki yıpranmış, yaşlanmış, bozuk kollajeni yıkıp yeni ve taze kollajen ya­pılmasını sağlar. Lipaz dokudaki sıkışmış, fazla yağın incelmesini sağlar. PB Serum low formu içinde oran olarak daha fazla bulunan liyaz enzimi ise polisakkaritler üzerinden dokudaki ödemin dağılmasını sağlar.

Dokuda damar dışına sızarak kan dolaşımını yavaşlatan, lenf drenajını bozan ödemin azalmasını sağlar. Böylece rahatlayan dokuda kan dolaşımı dolayısı ile doku oksijenasyonu düzeldikçe çok daha sağlıklı bir cilt görünümü oluşur.

Buna en iyi örnek selülitli dokulardır. Portakal kabuğu görünümü almış olan selülitlerde dokuda bölgesel kan dolaşımı bozukluğu vardır. Dokuda yapısı bozuk kollajenler, araya sıkışmış yağ ve doku dışına sızmış sıvı yani ödem vardır.

PB low, böyle sağlıksız doku içine enjekte edildiğinde yoğun liyaz enzimi ile ödemi azaltır, lipaz ile yağı eritir ve kollagenaz ile bozuk fibrotik yapıları yumuşatır. Bu problemlerde PB ürünlerinin değişik formları aralıklı olarak uygulanmalıdır. Hangi formun, hangi seansta kullanılaca­ğını doktorunuz tedavinin gelişimine göre dokuyu muayene ederek karar verir.

Eskimiş, yıpranmış ve yaşlanmış olan do­kudaki kollajenleri yıkıp, bunlardan yeni taze kollajen yapılmasını stimüle eder. Ürünün içindeki hyalüronik asit, enzimin dokuda daha rahat dağılmasını, dokunun geçirgenliğini arttırır ve birlikte çok daha güçlü doku yenileme etkisi gösterirler. Yine ürünün içinde bulunan liyaz enzimi dokudaki ödemi azaltacağı için metabo­lizma çok daha iyi çalışır.

Ayrıca yine üründe bulunan yağı eriten lipaz enzimi de hücre geçirgenliğini arttırarak selülit sorununda olduğu gibi hapsolmuş yağların azalmasını sağlar ve yeniden yapılanan kollajen dolayısı ile cilt, çok daha parlak ve pürüzsüz görü­nüm kazanır.

PB Serumdan sonra hangi sorunlarda tercih edilmelidir?

  • Yaşlı, kırışıklıklar oluşmuş ciltlerin gençleşmesi ve kırışıklıkların açılmasında • Boyun, kol, diz, karın ve dirsek gibi esnek, katlı ciltlerin toparlanmasında,
  • Bacak içi, bacak üstü ve kalça gibi vücudun her bölgesindeki cildin gençleş­mesinde,
  • Her türlü yanık, yara izlerinin tedavi­sinde
  • Sivilce izlerinin ve selülit tedavisinde

PB Serum Fiyatları 2022

Pb serum fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.