İzmir Ultherapy Fiyatları 2021 | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ultherapy

blank

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Kişiyi daha genç ve zinde göstermek amacıyla pek çok antiaging tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları cilde lifting (toparlanma), gerginlik sağlar, bazıları cildi daha pürüzsüz ve parlak hale getirir, bazıları ince çizgi ve kırışıklık, mimik çizgilerini tedavi eder.
Cildi yerçekimine karşı tutan, toparlanma, lifting ve gerginlik sağlayan yöntemler içinde, son yıllarda en popüler ve etkin olanı kuşkusuz Ultherapy yöntemidir.

ULTHERAPY NEDİR?

Ameliyatsız yüz germe işlemidir. Ultrason teknolojisi ile cildin çok derin tabakalarına akustik enerji (ses dalgaları) göndererek, üst tabakaları koruyup, alt tabakanın ısıtılması sayesinde sıkılaşma ve gerginlik sağlar.

ULTHERAPY NASIL UYGULANIR?

Ultherapy cihazı bildiğimiz bir ultrason cihazı olup, görüntüleme özelliği yanında, ısı verme özelliğine de sahiptir. Uygulama sırasında cihazın monitöründen cilt, cilt altı ve derin dokular izlenmektedir. Ultrasonik dalgaları aktaran uygulama başlığı, jel sürülerek uygulanacak olan bölgeye temas ettirilir.Cerrahi teknik ile ulaşılabilen 4,5 mm, 3 mm ve 1,5 mm gibi derinliklere ultrasonik dalgaları aktarabilen başlıklar sayesinde, cilt altında düz bir hat üzerinde 1 mm aralıklarla 65 C’lik küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.Bu hasarları düzeltmek üzere onarıcı hücreler kollajen üretimini arttırırlar.

ULTHERAPY KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ultrason teknolojisi ile anne karnındaki bebek dahi görüntülenebildiği için bilinen bir yan etkisi yoktur. Özellikle 40-65 yaş arası kişilerde kollajen kaybı ve gevşeme giderek artan oranda izlendiği için bu yaş grubunda belirgin sonuçlar alınmaktadır. Özellikle jowline olarak adlandırılan çene ve çene altı(gıdı) bölgesi sarkmalarında, göz kapağı torbalanmaları ve kapak sarkmalarında, boyun, yüz, dekolte, ağız ve göz çevresi kırışıklıklarında, düşük kaş yapısının düzeltilmesinde etkindir.

ULTHERAPY YÜZ GERME AMELİYATINA ALTERNATİF MİDİR?

Cerrahi uygulama her zaman en etkin yöntemdir. Ancak özellikle sarkma ve kırışıklıkların yeni başladığı hafif ve orta düzey sarkmalarda etkinliği daha kuvvetli olup, cerrahiye çok yakın sonuçlar alınır.Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış, ya da göz kapaklarında aşırı torbalanma olmuş, özellikle çok ileri yaşlardaki kişilerde cerrahi ile aynı sonucu almak mümkün değildir.

UYGULAMA SIRASINDA NE HİSSEDİLİR?

Genellikle iğne batması ya da elektriklenme gibi bir his tarif edilmektedir.Hastaların tercihine bağlı olarak sedasyon uygulaması ile ağrı hissini tamamen engellemek mümkün olabilmektedir.Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yanık, leke oluşmamakta, kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilmektedir.

ULTHERAPY’NİN ETKİLERİ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR?

Uygulamadan hemen sonra etkiler görülmeye başlar .Asıl sonuç 3-6 ay sonrasında ortaya çıkar.

UYGULAMA YAZ AYLARINDA DA YAPILABİLİR Mİ?

Cildin yüzeyinde herhangi bir etki oluşmadığı için bu tedavi yöntemi diğer estetik uygulamalardan farklı olarak yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.

ULTHERAPY GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmakta olup, kinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. Ultherapy Amerika FDA onaylı tek cihazdır.