İzmir Işık Dolgusu Fiyatları 2021 | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Işık Dolgusu

blank

Işık Dolgusu;

Cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş özel bir üründür. Mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir uygulamadır. İçeriğinde hücre büyümesinde önemli bir rol oynayan hyalüronik asit, 8 aminoasit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Teosyal Redensity 1 ışık dolgusu ve Redensity 2 Eyes göz altı dolgusu olmak üzere iki çeşidi vardır.

HYALÜRONİK ASİT NEDİR?

İnsan vücudu ve diğer pek çok canlıda bulunan doğal bir şekerdir. Hücre büyümesinde rol oynar. Cilt içinde, eklemlerde, kaslarda bulunur. Kendi hacminden 1000 kat daha fazla su tutabilir. Eklemlerin kayganlığını sağlar. Cilde canlılık verir. Genç yaşlarda yeterli miktarda bulunurken, yaşla birlikte azalır. Vücutta bulunan bir enzim tarafından yok edilir. Bunun sonucunda ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu nedenle hyalüronik asit dışarıdan verilmelidir. Işık dolgusu hem hyalüronik asit, hem de diğer yapılandırıcı maddeleri içerdiğinde derinin kalitesini olumlu yönde etkiler.

REDENSİTY 1

Yüz, boyun, dekolte bölgesinin onarılması, yenilenmesi ve ellerde gençleşmeye neden olur. Yüzdeki ince çizgileri giderir, hacim kazandırır, kaybedilen nemi geri verir, cildin tazelik , canlılık kazanmasına ve yeniden onarılmasına yardımcı olur. Kalıcılık süresi kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 7-8 aydır. İlk uygulamadan itibaren etkileri görülmeye başlar. Uygulamaların tekrarı ile kalıcılığı artar.

REDENSİTY 2

Göz altı oluğunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, halkalar ve çizgilerin giderilmesinde uygulanır. Göz altı morluk, çökme ve halkalanmaları genetik olmakla beraber, uyku düzensizlikleri, stres, yatış pozisyonu ve yorgunluğa bağlı olarak daha çok artış gösterebilir. Uygulama genellikle tek seans olup, kalıcılığı 12-18 ay devam etmektedir.

YAN ETKİSİ NEDİR?

Her enjeksiyonda olduğu gibi morarma ve şişme olabilir. 1 hafta 10 günde iyileşir.