İzmir Fibrocell Fiyatları 2021 | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fibrocell

blank

Fibrocell tedavisi,  patentli bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi ile kulak arkası veya kol iç yüzünden alınan küçük bir deri biyopsisi sonrasında tekrar kişiye verilerek kolajen sentezinin uyarılmasıdır. Bağ dokunun iskeletini oluşturan kolajen ve elastin liflerini üreterek doku tamirini sağlarlar. Deri biyopsisi ile alınan dokudaki fibroblastların bir kısmı daha sonraki tedaviler için dondurulurken diğer kısmı da laboratuar şartlarında  çoğaltılırlar.

NASIL UYGULANIR?

Deri biyopsisi hastanın güneş hasarlarından uzak bölgesinden, kulak arkası veya kol içinden steril şartlarda alınır. Çok özel koşullarda soğuk zincir ile tam donanımlı laboratuara gönderilir ve üretime alınır. Parçayla birlikte aynı gün, kişiden kan alınır. Alınan deri parçası kişinin kendi kanından elde edilen serumla beslenir. Bir miktar sıvının içinde 1’er aylık periyodlarla 3 seans olacak şekilde uygulanır.

TEDAVİNİN ETKİLERİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Tedavinin sonuçları ilk seanstan itibaren görülmeye başlasa da gerçek etkiler 2. seanstan sonra başlar. Ortalama 12 ayda sonuçlar ortaya çıkar. Kalıcılığı ortalama 5 yıldır.

ORTALAMA YAŞ ARALIĞI HANGİSİDİR?

En etkin olduğu dönem cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başladığı 30-40 yaşlar arasındadır. İleri yaşlarda etki sağlanmasına rağmen, etki süresi kısalmaktadır.

TEDAVİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Kaş ortası, göz kenarı, kaz ayakları, burun-dudak hattı ve dudaklara anti-aging amaçlı Cilt gençleştirmede yüz, boyun, dekolte derisine Doku kayıplarında, yara, ameliyat izlerinde de uygulanmaktadır.

ALERJİ RİSKİ VAR MIDIR?

Alerji riski çok azdır.