İzmir Burun Dolgusu Fiyatları 2020 | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İzmir Burun Dolgusu

blank

İzmir Burun Dolgusu

İzmir burun dolgusu ameliyat olmadan estetik dokunuşlarla buruna estetik olarak şekil verme uygulamasıdır.  Bu işlemler dolgu materyalleri kullanılarak yapılmaktadır. İzmir burun dolgusu bunlardan biridir. Burun dolgusu için kullanılan materyal genelde Hyaluronik asit içerikli ya da kalsiyum içeren dolgular kullanılarak yapılmaktadır. Burun dolgusu hastanın burun köküne ve kemerin önündeki yere dolgu yapılarak bunun daha düz bir hale getirilir.  Yine dolguyla burun ucu kalkıklığı arttırılabilir.  Ameliyatı olmak istemeyen ya da doğuştan birtakım burnunda asimetriler ya da küçük çukurlar olan hastalarda da yine dolgu yöntemi ile ameliyatsız burun estetiği yapılmaktadır. Bu burundaki asimetrinin düzeltmesi açısından oldukça iyi sonuç verir. Bazı hastaların doğuştan burnu asimetrik olabilir ya da rinoplasti geçirmiş bir hastanın burun sırtında bir düzensizlik ya da bir çukurluk olabilir.  Bu gibi durumlarda aslında hastalar hiçbir iyileşme dönemi olmadan estetik bir buruna kavuşabilir. Burun dolgusunda hyaluronik asit ve kalsiyum kristali kullanımı son derece güvenlidir.  Burun dolgusuyla burun kemeri giderilebilir. Bu uygulamayla çok başarılı sonuçlar elde edilir.

İzmir Burun Dolgusu Nedir?

İzmir burun dolgusu günümüzde çok sık yapılmakta özellikle şu aralar son çok moda bir uygulamadır.  Burun dolgusu çok küçük deformiteler olan burun ucunda düşme, burun sırtında kemer olan hafif hastalarda yani seçilmiş vakalarda yapılabilen bir uygulamadır.  Bu uygulama herkese alternatif olarak yapılabilen bir uygulama değildir.  Genellikle önceden rinoplasti geçirmiş hastalarda ufak tefek deformiteler oluşmuş hastalara yapılmaktadır.  Bu grup hastalar İzmir burun dolgusu için uygun hastalardır. Dokuların arasına verilen dolgu materyali yan etki oluşmaz. İzmir burun dolgusu lokal anestezi ile ağrısız sızısız bir işlemdir.  Krem ile yapılan lokal anestezi uygulamasından yaklaşık 10 dakika 15 dakika bekledikten sonra bu uygulama rahatlıkla yapılmaktadır.  Uygulamadan sonra herhangi bir tampon herhangi bir bandaj gerekmez.  Ancak bir süre güneşten korumak gerekir.  Yaz kış uygulama yapılmaktadır.

İzmir Burun Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Ameliyatsız bir takım burun uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan birinin İzmir burun dolgu olduğunu söyleyebiliriz.  . Fakat bu uygulamalar için kişinin burun yapısının burun derisinin yapısı,  kıkırdak ve kemik yapısının buna uygun olması gerekir.  Bu konuda son yıllarda uygulanan en masum en kolay yöntem İzmir burun dolgusu uygulamasıdır.  İnce bir burun yapısı olan fakat sadece burunda şekil problemi olan hastalarda minik kemeri olan hastalara,  biraz burun ucu düşük olanlara yapılarak burunda hafif burun ucunu kaldırılmaktadır.  İzmir burun dolgusu kemeri yok etmek için kemerin başlangıç ve bitiş yeri arasındaki bölgede daha düz bir geliş sağlamak için dolgu uygulaması yapılır.  bir başka uygulama şekli burunda eğrilik varsa ve bu çok bariz özellikle fotoğraflarda rahatsız ediyorsa yine o eğriliği kamufle etmek için ve daha düz görünmesini sağlamak için dolgu uygulaması yapılmaktadır. Bir diğeri ise önceden birkaç kez burun ameliyatı olmuş ama yeteri kadar istediği sonucu alamamış hastalarda ufak tefek sıkıntılar olan kişilerde tekrar ameliyat olmak istemiyorsa minik dolgu uygulamaları da yapılmaktadır.

İzmir Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

İzmir burun dolgusu çok basit bir uygulama olmasına rağmen çok etkili bir şekilde kullanılan yöntemlerden bir tanesi burun dolgusudur. Son derece işe yarayan yöntemlerden biridir. Yapılan ufak dokunuşlar hastanın beklentilerini karşılayacak ölçüdedir.  Ancak burun dolgusu geçici bir süre kullanılan işlemlerden biridir. Kullanım süresi maksimum bir yıldır. Bu süre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Her yıl tekrarlanması durumunda deformasyon uzun süreli ortadan kalkmaktadır.

İzmir Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İzmir bunun dolgusu 9 ay ila 1,5 yıl arayla tekrarlanması gerekir. Hekimlerin bu konudaki önerileri, rinoplasti ameliyatı ile temel sorunun çözülmesidir.  Ama hastaların birçoğu ameliyat istememektedir. İzmir burun dolgusu estetik biçim verilen burun daha sonra model olarak kullanılarak kalıcı rinoplasti yapılması öneriler arasındadır.  Dolayısıyla hastanın hoşuna giderse bunu ameliyatla kalıcı hale getirmek çok daha mantıklı olmaktadır.

İzmir Burun Dolgusu Tedavisinin Faydaları

Hastalar genellikle sosyal medyada profil fotoğrafları paylaşmayı çok seviyorlar.  Tabii ki profil denildiğinde önemli noktalardan bir tanesi burun bölgesinde bulunan şekil bozukluklarıdır.  Hastalarda genellikle karşıdan bakıldığında profil görüntüsünde burun kökünde basıklık bunun da bir kemer görüntüsü ya da burun ucunda düşüklük olduğu durumlar olabilir.   Bu durumun ameliyatsız olarak tedavi edilmesi İzmir burun dolgusu yapılarak sağlanmaktadır.  İzmir burun dolgusu uyguladığında itibarıyla aslında görsellik fark edilmektedir.  15 günle bir ay içerisinde daha güzel oturarak son şeklini almaktadır.  İzmir burun dolgusu bazı hastalarda kremle anestezi bazı hastalarda da normal iğne ile anestezi yapılmaktadır.  İşlemin tamamı 15 dakikada bitmiş oluyor.  İşlem sonrasında bir iki gün ödem olacağı hastaya söylenerek ödem çözücü kremlerle bu süreç atlatılıyor.

İzmir Burun Dolgusu Fiyatları

İzmir burun dolgusu burun köküne ve önündeki yere dolgu yapılarak bunun daha düz bir hale getirilmektedir.  İzmir burun dolgusu ile hastanın burun ucu biraz daha belirginleştirilmiş olur.  Dolguyla burun ucu kalkıklığı arttırılabilir.  Rinoplasti geçirmiş revizyon ameliyatı olmak istemeyen ya da doğuştan birtakım burnunda asimetriler ya da küçük çukurlar olan hastalarda da yine dolgu yöntemi ile bu deformasyonlar başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği düzeltmesi açısından oldukça iyi sonuç veren yöntemlerden biridir.  Hastaların doğuştan burun ucunda asimetri olabilir ya da burun ameliyatı geçirmiş bir hastanın burun sırtında bir düzensizlik ya da çukurluk olabilir. Bu gibi durumlarda aslında hastalar iyileşme dönemi olmadan burun dolgusuyla kısa sürede inanılmaz değişikliğe sahip olmuş oluyorlar.

İzmir Burun Dolgusu Fiyatları hakkında detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçiniz.