İzmir Botoks Fiyatları | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İzmir Botoks

izmir botoks

İzmir Botoks; Kırışıklıkları ve çizgileri geçici olarak yok eden bir dermokozmetik tedavi yöntemidir.  Etkisi kişiden kişiye göre değişiklik gösteren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kaş çizgilerini yok etmek ve terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Clostridium Botulinum adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen İzmir botoksun tedavi edici ve koruyucu özelliği vardır. İzmir Botoks ayrıca ter bezlerini bloke edici etkisiyle aşırı terlemeyi sonlandırır.

Zamana, genetik faktörlere veya çevresel etmenlere bağlı olarak yüzümüze yerleşen kırışıklıklar ciltte yaşlanmaya sebep olur. Bu noktada en önemli neden sıkça kullandığımız mimiklerimizdir. Farklı yaşlarda ortaya çıkacak olan kırışıklıklar kas gruplarının yıllar içinde yoğun şekilde kullanılması ve derinin yer çekimine karşı koyamayarak sarkması sonucu oluşur. Günümüzde bu tür sorunların çözümünde pek çok yöntem uygulanır. Bu yöntemlerin en bilineni ve en çok uygulananı ise botokstur.

Sadece ciltteki yaşlanma problemi için değil, daha gergin, parlak ve sağlıklı bir cilt isteyenler için de kullanılabilen İzmir Botoks sorunsuz ve kapsamı geniş bir yöntemdir.

İzmir Botoks hangi alanlarda kullanılabilir?

Yüz çevresinde, alında, göz çevresi (kaz ayakları) olduğu gibi kaş arası, burun yan duvarı, dudak üzerinde ince çizgile gibi daha birçok yerde kullanılır. İzmir Botoks mimik kaslarında geçiçi olarak kasılmasını bloke etmek ile daha bir güler bir yüze sahip olmasını sağlar. Kaşların kaldırılması ve arzu edilen pozisyona getirilmesinde sıkça tercih edilir.

Daha nadir kullanılan ve ileri tecrübe gerektiren alt yüz uygulamalarında ise çenemizi sıktığımızda oluşan buruşukluklar, gevşeme, sarkma ve yaşa bağlı çenenin her iki yanında oluşmuş olan çukurlu çizgiler(marionette çizgileri), boyunda uzanan bantlar (hindi boyun) yine botoks uygulamaları ile hafifletilebilir. İzmir Botoks yüzde ayrıca masseter kasında, yüz ovalinin inceltilmesi ve diş sıkma şikayetini azaltmak amacıyla da uygulanabilir.

Botoks aynı zamanda ‘Hiperhidrosis’ olarak tabir edilen Aşırı Terleme Tedavisinde sıklıkla tercih edilir. Kadın ve erkeklerde sosyal yaşamı etkiler. Bu yüzden el, ayak ve koltuk altındaki aşırı terlemeler botoksla tedavi edilir. Aşırı terlemenin olduğu bölgeler tespit edilerek, cilde ince iğnelerle küçük dozlarda botoks enjeksiyonu yapılır.

İzmir Botoks nasıl uygulanır?

Botoks tedavisi yüz kasları konusunda uzman olan ve ayrıca anatomisini iyi bilen tecrübeli ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gereklidir. Çok ince uçlu bir iğneyle kırışıklığa neden olan kasların üzerine yapılır. İzmir Botoks ağrılı bir işlem değildir. Sadece yapılan o bölgede hafif bir yanma ve acıma hissedilirsiniz. Uygulama süresi yaklaşık 10-15 dakikadır. Hastalar uygulama sonrası hemen normal yaşamına dönebilir.

İzmir Botoks nasıl etki eder?

Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyen botoks sinirlerle onların uyardığı kaslar ya da ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak etkisini gösterir. Sadece enjekte edildiği bölgede etkilidir. Etkisi 48-72 saatte başlar. Maksimum etkisini 10-14 günde gösterir.

İzmir Botoks etkisi ne kadar sürer?

Yüzdeki kırışıklıklara ilk uygulandığında etkisi ortalama yaklaşık 6 ay sürer. Botoks işlemlerinde tekrarlayan uygulamalarla bu süre zaman içinde 8-10 aya kadar uzayabilir. Koltukaltına ilk uygulandığında ise terlemeyi ortalama 10-12 ay kadar düzene sokar. Tekrarlayan uygulamalarla bu süre 16-18 aya kadar uzar.

Düzenli yaptırmak gerekir mi?

5-6 kez düzenli olarak İzmir Botoks uygulanan kişiler uygulamaya aynı düzende devam ettiklerinde kırışıklıklar uzun süre azaltılmış olacaktır ve daha uzun aralıklarla yapılmaya başlanır. İzmir Botoksu bırakmanız durumunda, mimik kaslarda belirgin zayıflama olduğu için kırışıklıklarınız daha azalmış olacaktır.

İzmir Botoksun fiyatı kişinin ihtiyacına ve uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösterir.

İzmir Botoks uygulama sonrası nelere dikkat edilmeli?

İzmir Botoks yaptıranlar aynı gün üçünde spora, kuaföre, saunaya gitmemeli, aşırı sıcak suyla duş almamalı, yüz üstü yatmamalıdır.

İzmir Botoks uygulaması sonrasında kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık oluşabilir. Ancak bu durum kısa sürede düzelir. Güneşe maruz kalmamak önemlidir, mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. İşlemin ardından İzmir botoksun çevre kaslara dağılmaması için o bölgenin ovuşturulmaması gerekir.

Uygulama öncesinde grip gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonu olmamasına, aspirin gibi kan sulandırıcı bir ilaç kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca 24 saat alkol alınmamalı, 7 gün kadar kas gevşetici özelliği olan ilaçlar kullanılmamalıdır.

İzmir Botoks Hangi durumlarda uygulanmaz?

Hamile veya emzikliler, bazı kas hastalıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede uçuk ve benzeri deri hastalığı, sinir-kas sistemine ait hastalığı olanlar İzmir Botoks için beklemelidirler.

İzmir Botoksun farkı nedir?

İzmir Botoks işlemi doktorlar tarafından kas içerisine enjeksiyonla yapılır. Kremler ise cilde uygulanır, yüzeysel olarak etkilidir. Dolayısıyla etki mekanizmaları farklıdır. Botoks işlemi dinamik kırışıklıkları etkin bir şekilde giderirken, kremler yüzeysel ince çizgilerde etkilidir. İzmir Botoks kırışıklığa yol açan kasları gevşeterek, belirli bir süre için ciltte kırışma meydana gelmesini engeller. Sanıldığının aksine botoks yaptırıldığı zaman donuk, ifadesiz bir yüz ortaya çıkmaz. Uzman tarafından uygulanan doz ve bölge seçimiyle doğal bir görünüm yakalanabilir. İzmir Botoks Fiyatları için hemen bizimle iletişime geçin.