Göz altı ışık dolgusu ile güzel gözlere sahip olun... | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz altı ışık dolgusu ile güzel gözlere sahip olun…

göz altı ışık dolgusu

İlerleyen yaşımızı ilk olarak ele veren gözlerimiz ve göz çevremizdir. Zaman geçtikçe göz altlarında oluşan şişmeler, çökmeler ve morluklar yaşımızın olduğundan daha büyük görünmesine sebep olur. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başladığından cilt eskisine oranla daha kuru hale gelir.

Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye baş­lar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyalüronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan yaşlanma süreci ciltte kuruluk ve kırışıklık­lar şeklinde kendini gösterir.

Göz altı morlukları, çökme ve halkalanma­ları sıklıkla genetik olmakla beraber, uyku düzensizlikleri, stres, yatış pozisyonu ve yorgunluğa bağlı olarak artış gösterebilir

Aynalara baktığımızda bize hızla geçip gi­den yılları hatırlatan göz altı problemlerini ise göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözmek mümkün…

Göz Altı Işık Dolgusu nedir?

Hyalüronik asit, insan vücudu ve diğer pek çok canlıda bulunan doğal bir şekerdir. Hücre büyümesinde rol oynar. Cilt içinde, eklemlerde, kaslarda bulunur. Kendi hacminden bin kat daha fazla su tutabilir.

Eklemlerin kayganlığını sağlar. Cilde canlılık verir. Genç yaşlarda yeterli miktarda bulunurken, yaşla birlikte azalır. Vücutta bulunan bir enzim tarafından yok edilir. Bunun sonucunda ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Bu nedenle hyalüronik asit dışarıdan verilmelidir. Işık dolgusu hem hyalüronik asit, hem de diğer yapılandırıcı maddeleri içerdiğinde derinin kalitesini olumlu yönde etkiler. Işık dolgusu, esas olarak içeriği hyalüronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yeni bir yöntemdir.

Göz altı morlukları tedavisi için umut olmuş ışık dolgusunun yine yüz gençleştirme için de kullanılan formu var­dır. İçeriği itibariyle moleküler yapısı de­ğiştirilmiş hyalüronik asit, aminoasitler ve bakır elementinin bulunduğu bir üründür.

Nasıl uygulanır?

Işık dolgusu, göz altı morlukları tedavisi için tek seans veya 2 seans halinde uygula­nabilir. İçerdiği özel yapısı itibariyle kemik üzerine uygulanır ve bu bölgede metabolik faaliyetlerine başlar. Etkinliği ikinci ayda maksimum seviyeye çıkar ve ortalama erime süresi 10-14 aydır.

Uygulama önce­sinde uygulama alanları lokal anestezik kremler ile uyuşturulur. Daha sonra hiçbir ağrı hissetmeden ışık dolgusu göz altlarına uygulanır. Uygulama süresi ortalama 5-10 dakikadır, göz altı ışık dolgusu uygulaması sonrasında nadir olarak morluklar oluşa­bilir.

Göz altı morluğu ve çöküklüğünde etkin şekilde kullanılan bu yöntemle uygulama yapıldıktan yaklaşık bir hafta sonra göz altında aydınlanma ve yorgun görü­nümde azalma meydana gelir. Bu dolgunun avantajı doğal gözükmesi ve göz altında ödem sorunu yaratmama­sıdır. Bazı hyaluronik asitli dolgularda görü­len mavi renk görünü­mü (Tyndall etkisi) ışık dolgusunda görülmez.