İzmir Fraksiyonel Lazer | Dr. Nermin Filizci Varilsüha
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fraksiyonel Lazer

blank

Fraksiyonel lazer yeni bir anlayışla üretilen yeni lazer sistemlerindendir.Lazer teknolojisinin kozmetik dermatolojide kullanımının son halkalarındandır.Hassas ve kontrollü bir cilt soyma gerçekleştirilmektedir. Her seansta %20’ye kadar cilde etki edildiğinden Fraksiyonel Lazer adı verilmiştir.

NASIL ETKİ EDER ?

Er-yag fraksiyonel lazerde 2940 nm dalga boyunda gönderilen lazer ışını ciltteki su tarafından emilir ve çok hızlı bir şekilde ciltteki suyu ve onunla beraber dokuyu buharlaştırarak etki eder.Lazer ışığını mükrosütunlar halinde yayar ve cilt altında kolonlar halinde pıhtılaşma (koagülasyon)alanları oluşturur.Bu sütunlarda yeni, sağlıklı dokuyu oluşturacak olan doğal iyileşme süreci başlar.

Fraksiyonel Lazer Hangi Amaçla Uygulanır?

  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Akne ve sivilce izlerinin tedavisi
  • Deri yapısında düzensizlik ve gevşekliğin giderilmesi
  • Yara ve ameliyat izlerinin yok edilmesi
  • Kesik ve yanık izlerinin yok edilmesi
  • Göz çevresinde oluşan yağ birikintileri ile deride oluşan iyi huylu kitlelerinin alınması
  • Yüz sarkmasının engellenmesi ve çatlak tedavisi
  • Damarsal sorunların tedavisi

Gibi sorunların giderilmesi amacıyla franksiyonel lazer tedavisi uygulanabilir.

İŞLEMİN UYGULANMA SÜRESİ NEDİR ?

İşlem türüne ve uygulama alanına göre değişkenlik gösterir.Genellikle 2-3 dakika ile 30 dakika arasında değişir.

UYGULAMA SIRASINDA NE HİSSEDİLİR ?

Ağrısız bir uygulamadır.Hafif yanma şeklindedir.İşlem sonrası birkaç saat süren hassasiyet ve yanma hissi olur.Kızarıklık 24-48 saat kadar sürebilir, daha sonra ince bir kabuklanma ve soyulma gerçekleşir.

KAÇ SEANS UYGULANIR ?

Seans sayısı ciltteki probleme ve hastaya göre değişir. Genellikle 1-1,5 aylık periyodlarla ortalama 1-5 seans uygulanır.

CİLT ÇATLAKLARINDA NASIL ETKİ EDER ?

Fraksiyonel Lazer uygulamalarında çatlak olan deride hem yüzeysel bir soyulma sağlar, hem de derinin derin tabakalarına doğru, açtığı çok sayıda oluklar sayesinde cildin kendi kendini onarma mekanizmasını çalıştırır.Böylece çatlakların daralmasına, azalmasına, görünümünün düzelmesine, kozmetik olarak kabul edilebilir bir düzeye gelmesine olanak sağlar.

SİVİLCE İZLERİNDE ETKİN MİDİR ?

Son yıllarda iz tedavisinde uygulanan yöntemler içinde en etkin olanlarındandır.Ortalama 3-5 seans 3-4 haftalık periyodlarla uygulanır.Sivilce izi olmayan, fakat gözenekli ve yağlı ciltlerde gözenekleri sıkıştırmak, cildin genel görünümünü düzeltmek amacıyla başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİNDE HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

Yüz, boyun ve dekolteye uygulanabilir.